Lautakunnat ja jaostot

Hallituksen yksilöasioiden jaosto

KeskustaHeli Moilanen, pj.Marjatta Immonen
VasemmistoAki RäisänenTerttu Huttu-Juntunen
KokoomusAiri Mäkinen, vpj.Juhani Seppänen
PerussuomalaisetHannu KorhonenMikko Polvinen
SDPRaimo PiirainenMarkku Oikarinen

Turvallisuusjaosto

KeskustaEveliina KinnunenKaija Patronen
KeskustaArto J TolonenTeemu Heikkinen
VasemmistoRaili MyllyläPäivi Soldatkin
KokoomusMinna KarjalainenAuli Halonen
PerussuomalaisetPasi KilpeläinenMarko Mustonen
PerussuomalaisetMarika Tuomela, pj.Hannu Korhonen
SDPMarkku Oikarinen, vpj.Raimo Piirainen

Tarkastuslautakunta

Tulevat kokoukset: ma 16.1., ma 20.2., ma 13.3., klo 13 ellei toisin mainita.

KeskustaTuomas Kettunen, pj.Sakari Seppänen
KeskustaMilla VeteläinenPiia Määttä
VasemmistoPertti Granqvist, vpj.Anja Peura
VasemmistoKirsi VirtanenNoora Kyllönen
KokoomusToivo SistonenJaakko Perhovaara
PerussuomalaisetPasi ArffmanValtteri Arffman
SDPHelena OhtonenHeikki Hekkala

Hyvinvointi- ja yhdyspintalautakunta

Tulevat kokoukset: ti 17.1., ti 14.2., ti 14.3., ti 18.4., ti 16.5., ti 13.6., klo 9 ellei toisin mainita.

KeskustaKatja Kemppainen, pj.Marja-Leena Korhonen
KeskustaAaro Tolonen, vpj.Mika Heikkinen
KeskustaMarjatta ImmonenSalla Heikkinen
KeskustaMarkku NymanPauli Pyykkönen
KeskustaKirsi MoisanenMinna Leinonen
VasemmistoJouko KorhonenJouni Lämpsä
VasemmistoAnja TiainenMinna Saastamoinen
KokoomusHannu SuutariTeemu Takalo
Vaaliliitto Vihr./KDVeijo Moilanen (KD)Yrjö Sorvari (KD)
PerussuomalaisetSami PihlajamaaMarko Mustonen
SDPRiikka SeppänenSusanna Kinnula

Tulevaisuuslautakunta

KeskustaTeuvo HatvaAimo Korhonen
KeskustaErja HelttunenAila Heikkinen
KeskustaMatti MulariVeli-Matti Karppinen
KeskustaSeija LuikkarinenUlla Kettunen
VasemmistoMerja Kyllönen, pj.Mervi Sirviö
VasemmistoJari LindhJari-Pekka Pyykkönen
KokoomusJaakko Kyllönen, vpj.Jukka-Pekka Alanko
KokoomusMatti HeikkinenSami Mähönen
Vaaliliitto Vihr./KDKaisa-Mari Paulomäki (Vihr.)Sari Alakurtti (Vihr.)
PerussuomalaisetTea HeikkinenMinna Partanen
SDPMarjo KangasharjuElla Kiljunen

Aluevaalilautakunta

KeskustaMaija Karjalainen, pj.
VasemmistoAlpo Liuski, vpj.
KokoomusTarja Kiira
PerussuomalaisetTimo Tervonen
SDPOsmo Latvakangas
VARAJÄSENET
VihreätEsko Pääskylä
KristillisdemokraatitOnerva Komulainen
KeskustaTimo Hurskainen
VasemmistoMarja Haapamäki
KokoomusArja Keski-Liikala

Suhteellisen vaalin lautakunta

KeskustaAimo Korhonen, vpj.Harri Peltola
KeskustaMatti MulariTeuvo Hatva
VasemmistoJouko KorhonenAki Räisänen
KokoomusAuli Halonen, vpj.Minna Karjalainen
PerussuomalaisetMinna PartanenTea Heikkinen
KeskustaMarjatta ImmonenErja Helttunen
SDPRiikka SeppänenMarkku Oikarinen